Kuidas valida pesumasinat?

Pesumasin on vaieldamatult igas kodus üks olulisemaid kodumasinaid ilma milleta paljud meist ei kujutaks oma igapäeva elu ja toimetusi ettegi. Aga mis saab siis kui pesumasina eluküünal kustub ning tekib vajadus uue seadme järgi?

Tänapäeval võib uue seadme valimine kujuneda omamoodi õudusunenäoks. Seadmeid ja tootjaid on lihtsalt üle mõistuse palju, erinevaid masina tüüpe ja võimalusi on mustmiljon ning küsimustest on pea paks otsas. Et lihtsustada uue seadme otsijate elu olemegi koostanud lühikese artikli, mis koosneb 4 punktist, mida silmas pidada uut pesumasinat valides.

Tüüp

Pesumasinad jagunevad peamiselt oma laadimis viisi järgi kaheks: on olemas eestlaetatavad ja pealtlaetavad seadmed.

Eestlaetavad pesumasinad on tavaliselt suurema mõõtmelised, kui pealtlaetavad ning keskmiselt on nad umbes 60 cm laiused. Tänu oma suurusele mahutavad nad ka sellevõrra rohkem pesu.

Mõningaid eestlaetavaid pesumasinaid on võimalik ka olemasoleva mööbliga integreerida. Integreeritav pesumasin aitab sulandada pesuseadet oma kodu stiili ja interjööriga peites selle kenasti kapi sisse ära.

Pluss on ka see, et pesumasina pealset saab kasutada täiendava hoiuruumina mitmesuguste asjade hoiustamiseks.

Eestlaetavat masinat paigutades tuleb kindlasti seda silmas pidada, et seadme ukse ette midagi ei jääks ja see oleks võimalik täielikult avada.

Pealtlaetava pesumasina suurimaks eeliseks on see, et need seadmed on tunduvalt kitsamad ja väiksemad, kui eestlaetavad. Mistõttu mahuvad nad hästi väiksematesse ruumidesse ning neid on kergem paigutada muu mööbli ja tehnika vahele.

Mõõtmed

Pesumasina suurusele mõeldes peaks ennekõike teadma, kuhu ruumi te masina soovite paigutada ning kui palju ruumi selle jaoks vaja läheb (ning palju ruumi masina jaoks on).

Pesumasinaid on saadaval mitmes eri suuruses, keskmiselt jääb tavaline masin kuskil 50-60 cm laiuseks. Kuid pesumasina suurust vaadates tuleb arvestada ka sügavuse ja kõrgusega. Kompaktsemate masinate sügavused algavad kuskil 35 cm ning suuremad masinad võivad küündida pea 70 cm juurde.

Ka masina kõrgus on olulinefaktor mida tuleb arvestada. Eriti, kui soovite, et seade läheks teie olemasoleva interjööriga veatult kokku või, kui tegu on pealtlaetava masinaga. Pealtlaetava pesumasina juures tuleb veenduda, et masina ukse saaks täielikult lahti teha.

Endale sobiva seadme mõõtmeid välja nuputades tuleb ka arvestada sellega et igale masina küljele jääks paar cm vaba ruumi ning ka masina ja seina vahele võiks jääda kuskil 10 kuni 15 cm vaba ruumi. Seda kõike selle tõttu et masinad ikkagi liiguvad veidi tsentrifuugi aegu ning et oleks ruumi juhtmete ning vee sisse- ja äravoolu ühendusteks.

Arvestada tuleb ka pesumasina mahutavusega, ehk pesu maksimaalse kaaluga. Seadmete kaalu vahemik jääb 3-10 kg vahele ja keskmiselt on masinate maksimaalne pesu kaal 5 kg. Masina mahutavus peaks sõltuma Teie pere vajadustest, ehk kui suur teie pere on ning palju ja tihti te pesu pesete. Väiksemate perede puhul piisab täielikult seadmest, mis peseb kuni 5 kilo pesu. Suurtemate perede puhul, kus on 4 ja enam liiget tuleks kindlasti mõelda üle 5 kilo mahutava seadme hankimisele.

Müra

Seadet valides tuleks mõelda kindlasti ka müratasemele, ehk kui palju häält töötav masin teeb. Eriti oluline on see, kui elate korteris või kui te soovite, kas ajanappuse või säästmise eesmärgil hilisematel õhtu tundidel pesu pesta.

Pesumasina müra taseme indikaatoriks on detsibellid. Keskmine pesumasina müra tase jääb kuskil 50 ja 60 dB vahele. Kui soovite vaiksemat masinat tuleks vaadata masinaid mille müra tase jääb alla 50 dB. On olemas ka seadmeid, millel on vaikse pesu programmid, mis aitavad omakorda müra taset alla viia.

Energiakulu

Energia kulu ja säästlikkus on väga tähtsad asjad mida seadet ostes tuleks kindlasti vaadata. Seadmete energia klassid määratakse A kuni D-ni. Väikseima energiakuluga pesumasinad kuuluvad A-klassi, ning mida rohkem pluss (+) märke A tähe järgi on seda energiasäästlikum on masin. Suurima energia kuluga masinad on D klassi masinad.

Paremasse energia klassi kuuluv masin võib vähendada vee kulu kuni 50 protsenti ning elektri kulu kuni 20 protsenti.

Meeles tasuks ka seda pidada, et üldiselt kasutavad pealtlaetavad pesumasinad rohkem vett, kui eestlaetavad. Seda kuna pealtlaetav masin täitub pesu aegu täielikult veega.

Kui soovite veelgi enda energia kulu alandada tasuks vaadata ka invertermootoriga masinaid. Invertermootoriga pesumasinad on oma hinna poolest kallimad, kui tavalised seadmed. Kuid omadustelt on need masinad üldjuhul palju vastupidavamad, töökindlamad, vaiksemad ning ka energia säästlikumad.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: